Σκουλικομπερδέματα: Η Νέα Γενιά

Με μεγάλη προσέλευση πραγματοποιήθηκε η πρεμιέρα της σχολικής ταινίας "Σκουλικομπερδέματα: Η Νέα Γενιά" στις 28/6/2017.

Η ταινία του Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου & Λυκείου Κατερίνης, με τη συμμετοχή μαθητών και καθηγητών του ΓΕΛ Κορινού και των Εκπαιδευτηρίων Πλάτων, βγήκε στις αίθουσες γνωρίζοντας την τεράστια αποδοχή του κοινού. Με σύνθημα το "όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι", μαθητές από τρία διαφορετικά σχολεία της Πιερίας ερμήνευσαν, με την ίδια επιτυχία, το σενάριο της Σοφιάννας Παϊδούση.

Ο Κινηματογράφος Ευκαρπίδη ήταν κατάμεστος και τις δύο ημέρες προβολών, το κοινό ενθουσιάστηκε, και οι μαθητές-ηθοποιοί των σχολείων απόλαυσαν την εμπειρία.

Οι προβολές θα συνεχιστούν και μέσα στην επόμενη σχολική χρονιά (2017-2018). Μείνετε συντονισμένοι !