ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

ΗΜΕΡΗΣΙΟ  ΓΕΝΙΚΟ  ΛΥΚΕΙΟ  ΚΟΡΙΝΟΥ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ο διευθυντής του ΓΕΛ Κορινού, κ. Βουλγαρίδης Ευλάμπιος, και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Λυκείου προσκαλούν τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών όλων των τάξεων στην ενημερωτική συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη,  13 – 9 – 2017 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου και ώρα 12.00.

Στο ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς καιστα πλαίσια της επικοινωνίας του σχολείου μας με τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών μας, θεωρούμε απαραίτητο:

·να συζητηθούν θέματα λειτουργίας του σχολείου και τρόποι για την καλύτερη δυνατή συνεργασία των γονέων/κηδεμόνων με το σχολείο,

·να παρουσιασθούν οι ομάδες προσανατολισμού και τα επιστημονικά πεδία και γενικότερα να συζητηθεί ο τρόπος εισαγωγής των μαθητών στην τριτοβάθμια εκπαίδευση,

·να συζητηθούν θέματα σχετικά με τη φοίτηση των μαθητών (απουσίες, δικαιολόγηση απουσιών, κ.α.).

·να ενημερωθείτε σχετικά με όσα προβλέπονται για τη συγκρότηση διοικητικού συμβουλίου του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας.

Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη.

Βουλγαρίδης  Ευλάμπιος