ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ

ΠΡΑΞΗ 5Η

Σήμερα Παρασκευή 2 Μαρτίου 2018   και ώρα 12:00, η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών που συγκροτήθηκε με την  πράξη 4 /23-2-2018 του Διευθυντή συγκεντρώθηκε  στο γραφείο του διευθυντή για να αξιολογήσει τις προσφορές των  τουριστικών γραφείων  για την εκδρομή που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας στον Έβρο  από 26 έως 28Απριλίου 2018, σύμφωνα με το άρθρο 13 παρ. 2 του ΦΕΚ 681 τ.Β΄6-3-2017, 33120/ΓΔ4/28-2-2017 Υ.Α.

Η επιτροπή,  αφού  μελέτησε τα απαραίτητα έγγραφα και τις  προσφορές των τριών τουριστικών γραφείων που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος  του σχολείου μας, που απέστειλε μέσω τις ιστοσελίδας της διεύθυνσης στις 23-2-2018 τις αξιολόγησε ως εξής:

•   Ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση και έδωσαν προσφορές τρία τουριστικά γραφεία του Βελώνη, του Τασιώνα και το MITATRAVEL.
  • Από τις προσφορές που έδωσαν, απορρίφθηκαν οι προσφορές ξενοδοχείων 2* γιατί  δεν ανταποκρίνονταν στις απαιτήσεις μας, ενώ οι προσφορές για το ξενοδοχείο Alexanderθεωρήθηκαν ασύμφορες λόγω υψηλής τιμής.
  • Από τις  προσφορές των τουριστικών γραφείων αξιολογήθηκαν αυτές  που αφορούσαν το ξενοδοχείο RamadaPlazaThraki γιατί ανταποκρίνονταν στις απαιτήσεις μας.
  • Το τουριστικό γραφείο του Βελώνη κατέθεσε προσφορά στην τιμή των 150 ευρώ, που ήταν η ακριβότερη γι’ αυτό και απορρίφθηκε.
  • Το τουριστικό γραφείο του Τασιώνα έκανε προσφορά στην τιμή των 127 ευρώ με ημιδιατροφή που δεν ανταποκρίνονταν όμως στην απαίτησή μας για 4 γεύματα.
  • Το γραφείο MITATRAVEL  έδωσε προσφορά στην τιμή των 135 ευρώ για τις απαιτήσεις μας.

Έτσι η επιτροπή αποφάσισε πως η προσφορά του MITATRAVEL  ανταποκρίνονταν στις απαιτήσεις  μας και ήταν η πιο συμφέρουσα ποιοτικά αλλά και από άποψη τιμής. Γι αυτό και ανάθεσε την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής επίσκεψης στο τουριστικό γραφείο MITATRAVELστην τιμή των 135 ευρώ κατά μαθητή.

Ο Διευθυντής                                                             Τα μέλη

Κούρτη Σταματία

Σαμακοβλής Μιλτιάδης