Συγχαρητήρια σε 3 μαθητές του Γενικού Λυκείου Κορινού για τις διακρίσεις τους στη μεγάλη αθλητική γιορτή της Παγκόσμιας Αθλητικής Συνάντησης Νέων.

Συγχαρητήρια  σε 3 μαθητές του Γενικού Λυκείου Κορινού για  τις διακρίσεις τους στη μεγάλη αθλητική γιορτή της Παγκόσμιας Αθλητικής Συνάντησης Νέων.

Συγχαρητήρια  σε 3 μαθητές του Γενικού Λυκείου Κορινού για  τις διακρίσεις τους στη μεγάλη αθλητική γιορτή της Παγκόσμιας Αθλητικής Συνάντησης Νέων (Μαθητιάδα), στην οποία συμμετείχαν 10.000 αθλητές – αθλήτριες από 47 χώρες και ειδικότερα από τις Ηπείρους: Ευρώπη, Αμερική, Ασία, Αφρική, σε 12 διαφορετικά αθλήματα (ποδόσφαιρο, τένις, στίβος, μπάσκετ, χάντμπολ, βόλεϊ κ.α).

Οι μαθητές του σχολείου μας που διακρίθηκαν είναι οι εξής :

·         ΚΥΡΑΪΛΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (2ος 300μ. U18, 3ος μήκος U18, 1ος 100μ. U18),

·         ΝΤΑΝΤΙΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ (1ος μήκος U18, 3ος 30μ. flying start),

·         ΚΑΡΑΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ (3η 800μ. U18, 2η 2000μ. U18).

Ο  Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γενικού Λυκείου Κορινού συγχαίρουν θερμά  τους  μαθητές και τους εύχονται  πάντα επιτυχίες!