Ημερίδα στο Πολεμικό Μουσείο Θεσσαλονίκης, 24-11-2023

Ο Σύλλογος Διδασκόντων, αφού έλαβε υπόψη το έγγραφο της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας με θέμα: «Πρόγραμμα Ημερίδων Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού μαθητών/τριών της Β΄ και Γ΄ Τάξης Λυκείου με θέμα: Τα ένστολα Επαγγέλματα στο Μηχανογραφικό Δελτίο για την Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση»,  αποφάσισε τη διδακτική επίσκεψηδέκα μαθητών/τριών της Γ΄ Τάξης του Σχολείου που σκοπεύουν να δηλώσουν ένστολα Επαγγέλματα στο Μηχανογραφικό Δελτίο. Οι άμεσα ενδιαφερόμενοι μαθητές βρέθηκαν στο Πολεμικό Μουσείο Θεσσαλονίκης με σκοπό να παρακολουθήσουν την ημερίδα μαζί με τους συνοδούς καθηγητές τους κ. Δημόπουλο Δημήτριο (ΠΕ02) και κ. Γκάτζιο Αθανάσιο (ΠΕ02).