ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΝΑΘΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ

ΠΡΑΞΗ 2Η

Σήμερα Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 12:00, η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών, που συγκροτήθηκε με την  πράξη 1/9-12-2019 του Διευθυντή Βουλγαρίδη Ευλαμπίου, συγκεντρώθηκε  στο γραφείο του διευθυντή για να αξιολογήσει τις προσφορές των  τουριστικών γραφείων  για την εκδρομή που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας στην Κέρκυρα, από 24 έως 28 Φεβρουαρίου 2020,  σύμφωνα με το άρθρο 13 παρ. 2 του ΦΕΚ 681 τ.Β΄6-3-2017, 33120/ΓΔ4/28-2-2017 Υ.Α.

Η επιτροπή,  αφού  μελέτησε τα απαραίτητα έγγραφα και τις  προσφορές των  τουριστικών γραφείων που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος  του σχολείου μας, που απέστειλε μέσω τις ιστοσελίδας της διεύθυνσης στις 5-12-2019,  τις αξιολόγησε ως εξής:

1. Η προσφορά του MaziTRAVEL( Θεσσαλονίκη) αφορούσε σε ξενοδοχεία 3, 4 και 5 αστέρων με τιμές από 280 έως 325 ευρώ  για κάθε παιδί. Απορρίφθηκε ως πολύ ακριβή.

2. Η προσφορά του τουριστικού γραφείου COMPLETETRAVELαφορούσε ξενοδοχεία από 3 έως 4 αστέρων με τιμές από 222 έως 255 ευρώ.  Με 236 ευρώ προσέφερε το ξενοδοχείο GRANDROYALBOUTIQUE 3* με ημιδιατροφή.

3. Η προσφορά του TASIONA  TRAVEL αφορούσε κυρίως ξενοδοχεία 5, 4 και 3 αστέρων από 202 έως 401 ευρώ. Ενδιαφέρουσα βρήκε η επιτροπή την προσφορά στο   GRANDROYALBOUTIQUE 3* με ημιδιατροφή. στην τιμή των 212 ευρώ γιατί ήταν καλύτερη από το COMPLETE    TRAVEL.

4. Η προσφορά του VELONIS αφορούσε ένα ξενοδοχείο 4* και  ένα 3 αστέρων σε τιμές από 153 έως 173 ευρώ  με ημιδιατροφή για το ξενοδοχείο GRANDROYALBOUTIQUE 3*

Έτσι η επιτροπή, μετά τον έλεγχο των παραπάνω προσφορών και κρίνοντας με γνώμονα το συμφέρον των μαθητών αποφάσισε:

1.Να επιλέξει την προσφορά του τουριστικού γραφείου VELONIS  για το  ξενοδοχείο   GRANDROYALBOUTIQUE 3* στην τιμή των 173 ευρώ με ημιδιατροφή, καθώς θεώρησε πως είναι η πιο συμφέρουσα  προσφορά από άποψη ποιότητας και τιμής.

2. Να εξουσιοδοτήσει τον πρόεδρο και Διευθυντή της επιτροπής Βουλγαρίδη Ευλάμπιο, να συνάψει ιδιωτικό συμφωνητικό με το τουριστικό γραφείο.

Ο Διευθυντής & Πρόεδρος της επιτροπής                                                            Τα μέλη

1.  Γκάτζιος Αθανάσιος

2. Ιωαννίδης Πέτρος

3. Κουτέλα Ευαγγελία.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ ΕΥΛΑΜΠΙΟΣ                                                                                   4. Νικολαΐδου Αθανασία - Μαρία.