ΑΝΑΘΕΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ

ΠΡΑΞΗ 4Η

Σήμερα, Πέμπτη 18 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 12:00, η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών, που συγκροτήθηκε με την πράξη 3/13-12-2019 του Διευθυντή, συγκε-ντρώθηκε στο γραφείο του διευθυντή για να αξιολογήσει τις προσφορές των του-ριστικών γραφείων, για την εκδρομή που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας στο Ναύπλιο από 26 έως 29 Μαρτίου 2020, σύμφωνα με το άρθρο 13 παρ. 2 του ΦΕΚ 681 τ.Β΄6-3-2017, 33120/ΓΔ4/28-2-2017 Υ.Α.

Στην αξιολόγηση παραβρέθηκαν τα πέντε από τα έξη μέλη της επιτροπής καθώς απουσίαζε η εκπρόσωπος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων.

Αφού, λοιπόν, η επιτροπή βρίσκονταν σε απαρτία, μελέτησε τα απαραίτητα έγ-γραφα και τις προσφορές των οκτώ τουριστικών γραφείων που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος του σχολείου μας, που απέστειλε μέσω τις ιστοσελίδας της διεύθυνσης στις 12-12-2019, και τις αξιολόγησε ως εξής:

1. Η προσφορά του τουριστικού γραφείου MITA TRAVEL ανταποκρίνονταν ως προς τις προϋποθέσεις που ζητήθηκαν, για τα ξενοδοχεία: α. VICTORIA στις τιμές 127 ευρώ ανά μαθητή με πρωινό και 170 με ημιδιατροφή. β. Ξενοδοχείο REX στην τιμή 129 ευρώ με πρωινό και 165 με ημιδιατροφή.

2. Το τουριστικό γραφείο COMPLETE TRAVEL ανταποκρίθηκε ομοίως στις προϋπο-θέσεις που ζητήθηκαν προσφέροντας τα παραπάνω ξενοδοχεία στις τιμές 129 ευρώ και 141 ευρώ αντίστοιχα μόνο με πρωινό, χωρίς να κάνει προσφορά με ημιδιατρο-φή.

3. Το τουριστικό γραφείο VELONIS από τα προσφερόμενα ξενοδοχεία, στις απαι-τήσεις μας ανταποκρίνονταν η προσφορά: α. στο ξενοδοχείο REX στην τιμή των 122 ευρώ με πρωινό και 152 ευρώ με ημιδιατροφή. β. Στο Ξενοδοχείο VICTORIA στην τιμή των 105 ευρώ με πρωινό και 145 με ημιδιατροφή.

4. Το ΚΤΕΛ Κατερίνης προσέφερε το ξενοδοχείο REX στην τιμή των 164 ευρώ με πρωινό και 206 ευρώ με ημιδιατροφή.

5. Το τουριστικό γραφείο MAZI TRAVEL από τα προσφερόμενα ξενοδοχεία ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις της πρόσκλησης με το ξενοδοχείο REX στην τιμή των 140 ευρώ με πρωινό και 176 ευρώ με ημιδιατροφή.

6. Το τουριστικό γραφείο GRECOS TRAVEL προσέφερε ομοίως το ξενοδοχείο REX στην τιμή των 131 ευρώ με πρωινό, χωρίς προσφορά με ημιδιατροφή και το VIC-TORIA στην τιμή των 123 ευρώ με πρωινό και 160 ευρώ με ημιδιατροφή.

7. Το τουριστικό γραφείο ATHOS TRAVEL πρόσφερε το ξενοδοχείο ASTERIA στην τι-μή των 145 ευρώ με πρωινό και 170 με ημιδιατροφή.

8. Το τουριστικό γραφείο TASIONAS TRAVEL προσέφερε α. Το ξενοδοχείο REX στην τιμή των 131 ευρώ με πρωινό και 169 με ημιδιατροφή β. Το ξενοδοχείο VICTORIA στην τιμή των 120 ευρώ με πρωινό και 167 με ημιδιατροφή.

Αξιολογώντας τις προσφορές η επιτροπή κατέληξε στο συμπέρασμα, πως πρέπει να επιλέξει μόνο τις προσφορές με πρωινό, καθώς το κόστος της ημιδιατροφής είναι πολύ υψηλό και ασύμφορο.

Αποφάσισε, λοιπόν, πως η προσφορά του τουριστικού γραφείου VELONIS, για το ξενοδοχείο VICTORIA στην τιμή των 105 ευρώ με πρωινό, είναι η πιο συμφέρουσα οικονομικά και πως ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις που ζητήθηκαν.

Αναθέτει, λοιπόν, στο τουριστικό γραφείο VELONIS την εκπαιδευτική επίσκεψη στο Ναύπλιο στην τιμή των 105 ευρώ με πρωινό για το ξενοδοχείο VICTORIA.

Εξουσιοδοτεί τον διευθυντή και πρόεδρο της επιτροπής Βουλγαρίδη Ευλάμπιο, να συνάψει ιδιωτικό συμφωνητικό με το τουριστικό γραφείο.

Ο Διευθυντής & Πρόεδρος                                          Τα μέλη

Κούρτη Σταματία