Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος - Θεσσαλονίκη

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ,ΕΡΕΥΝΑΣ

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ                                                                                                                                                               Κορινός   07/3/2016

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΜΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Κ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ  Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν. ΠΙΕΡΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΡΙΝΟΥ ΠΙΕΡΙΑΣ

Ταχ. Δ/νση     :  Κορινός

Ταχ. Κώδικας :  60100

Τηλέφωνο      : 23510 42010-15

23510 41487 (εσωτερικό 2)

e-mail             : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.">mail@lyk-korin.pie.sch.gr

Πληροφορίες: κ. Τερζόπουλος Στέφανος

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Σύμφωνα με την Υπουργική Απόφαση 129287/Γ2 (ΦΕΚ 2769/2-12-2011 τ. Β΄) , το Γενικό Λύκειο Κορινού πρόκειται να πραγματοποιήσει  διδακτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη οδικώς  από Κορινό,  και ζητεί από τα ταξιδιωτικά γραφεία κλειστή προσφορά που θα κατατεθεί στο Γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Κορινού,  το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 16 Μαρτίου 2016 και ώρα 11.30 π.μ.  Η μετάβαση θα πραγματοποιηθεί στις  21 Μαρτίου  2016  ( Αναχώρηση 08:20----επιστροφή  15:00 )

Για καλύτερη ασφάλεια των μαθητών της εκδρομής ζητείται η παροχή των εξής υπηρεσιών:

1.       Λεωφορείο  πενήντα (50) θέσεων  τελευταίας τεχνολογίας, σύμφωνα με τις απαιτήσεις της Ευρωπαϊκής Ένωσης ,  για την μετακίνηση των μαθητών και των συνοδών από Κατερίνη στην Θεσσαλονίκη και αντίστροφα

2.       Ασφαλιστική κάλυψη μαθητών και καθηγητών και Ασφάλεια αστικής επαγγελματικής  ευθύνης του τουριστικού γραφείου .

3.       Άδεια λειτουργίας του ταξιδιωτικού γραφείου (ειδικό σήμα Ε.Ο.Τ.).

Το σύνολο των μαθητών είναι είκοσι δύο (22) και των συνοδών καθηγητών δύο  (2)  συν ένας (1) αρχηγός.

Ο διαγωνισμός δεν είναι αποκλειστικά μειοδοτικός αλλά και ποιοτικός,  γι αυτό ζητούμε την τελική συνολική αξία  του ταξιδιού αλλά και την επιβάρυνση ανά μαθητή.Οι προσφορές πρέπει να κατατίθενται στο σχολείο με κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Η  εκδήλωση ενδιαφέροντος θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου (lyk-korin.pie.sch.gr).

Οι προσφορές, η σύμβαση που θα υπογραφεί και ο αριθμός του ασφαλιστήριου συμβολαίου επαγγελματικής ευθύνης  θα αναρτηθούν στον πίνακα ανακοινώσεων και στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Στέφανος  Τερζόπουλος